Trwający bieg Bitcoin wyniósł Altcoiny na nieznane terytorium

Wraz z resztą rynku kryptowalut, bitcoin konsoliduje się dziś po kilku dniach intensywnych turbulencji.

Wiodąca na świecie kryptowaluta odzyskała równowagę po niedawnej masowej wyprzedaży, w wyniku której spadła poniżej 40 000 USD po tym, jak wkroczyły byki i pochłonęły napływ presji sprzedaży, umożliwiając BTCUSD gwałtowny wzrost.

W chwili pisania tego artykułu flagowy handel kryptowalutami za 40414 USD za dane z CoinMarketCap.

Nawet jeśli trend wzrostowy BTC do pewnego stopnia spowolnił, moneta królewska zaimponowała inwestorom swoją zwyżkową tendencją, dzięki której osiągnęła dwukrotnie swój poprzedni rekord wszechczasów.

Niedawna podwyżka tylko zapewniła, że więcej oczu zwraca się na Bitcoin , rozciągający się od Wall Street do handlu detalicznego. Wydaje się, że wartość BTC wzrośnie jeszcze bardziej w nadchodzących tygodniach i miesiącach, ponieważ jego zakodowana na stałe rzadkość nadal powoduje szok podażowy w obliczu rosnącej globalnej inflacji.

Altcoiny zyskują na wartości w USD

Ponieważ bitcoin nadal rośnie w górę w pełnym parabolicznym rajdzie napędzanym rosnącą presją kupna, wielu inwestorów zwróciło się w kierunku tańszych altcoinów.

Wynikiem większego napływu kapitału do alternatyw BTC był widoczny trend wzrostowy i aprecjacja cen na parach głównych altcoinów w USD, takich jak ETH, ADA i LINK.

Trwający trend wzrostowy altcoin po nieustannym rajdzie BTC w niczym nie przypomina tego, co było świadkiem w poprzednich latach. Trend ten skłonił jednego analityka do stwierdzenia, że ​​rynek kryptowalut znajduje się obecnie na „niezbadanym terytorium”.

„BTC popycha rynek altcoinów na nieznanym terytorium. Pary USD zarabiają, podczas gdy pary BTC nadal osiągają najniższe wartości. Nie zdarzyło się to wcześniej w takiej skali makro ”- napisał na Twitterze analityk .

ETH Faces podniosło presję sprzedaży blisko 1300 USD

W międzyczasie cena ETH umocniła się i spadła nieco niżej po tym, jak byki walczyły o uzyskanie znacznego rozpędu poza regionem średnio 1200 USD. Każde dążenie do 1300 USD wywołało wielokrotne odrzucenia, a presja sprzedaży okazała się intensywna.

To powiedziawszy, jeden z analityków przewiduje, że byki mogą być dobrze przygotowane do katalizowania dalszych wzrostów w nadchodzących dniach i tygodniach.

Trader SmartContractor niedawno przedstawił argumenty przemawiające za celowaniem ETH w region o niższych wartościach 2000 USD w średnim okresie, dodając, że nie byłby zaskoczony, gdyby moneta wspięła się znacznie wyżej.