Bitcoin: 3 powody, dla których strateg rynkowy Lyn Alden jest „coraz bardziej byczy“.

Lyn Alden mówi, że na początku 2020 roku była „dość bycza“ w stosunku do Bitcoin’a, a w ostatnim artykule pozostaje bardzo optymistyczna w BTC.

Strateg Lyn Alden powiedział, że w 2020 roku przestawiła się z „nieinteresujących“ na „dość bycze“ na Bitcoin“. Po spadku BTC do poniżej 3.600 dolarów w marcu, pozostaje ona optymistką na szczycie kryptokurcji.

Alden, który znalazł Lyn Alden Investment Strategy, napisał:

„Więc, nie jestem ani trwałym skurwielem na Bitcoin Future za wszelką cenę, ani kimś, kto go od razu odrzuca. Jako inwestor w wielu klasach aktywów, są to trzy główne powody, dla których zmieniłem się z niezainteresowanych na dość bycze na Bitcoinu na początku tego roku, i tak pozostanie do dziś.“

Trzy powody, które Alden przedstawił, to niedobór, zmniejszenie o połowę, i potencjał Bitcoina do działania jako tło dla inflacji.

Niedobór Bitcoinów
W przeciwieństwie do tradycyjnych aktywów finansowych, nawet złota, podaż Bitcoin jest stała. Nigdy nie może istnieć więcej niż 21 milionów BTC, co sprawia, że Bitcoin jest walutą deflacyjną.

Niedobór może dać wartość Bitcoinu, wyjaśnia Alden w swoim artykule. Nie ma żadnych centralnych jednostek, które mogłyby zmienić politykę pieniężną BTC. Jeśli popyt na Bitcoin będzie nadal rósł, a jego podaż pozostanie taka sama, to może on podnieść jego wartość.

Alden wyjaśniła:

„Protokół Bitcoin’a ogranicza go do 21 milionów monet, co daje mu niedobór, a więc potencjalnie nadaje mu wartość… jeśli jest na niego popyt.“

Niedobór Bitcoina sam w sobie nie daje wartości BTC. Musi być popyt na rynku, aby go wesprzeć. Ale są też inne cechy Bitcoinu, takie jak zamienność, transportowalność, niezmienność i decentralizacja, które sprawiają, że jest to praktyczny magazyn wartości.

Bitcoin pozostaje również bardzo dominujący nad tysiącami krypto walut na rynku. Pod względem kapitalizacji rynku, Bitcoin stanowi 62,4% całego rynku kryptokurwalidzkiego. Liczba ta obejmuje monety, które potencjalnie nie mają wystarczającej płynności, aby uzasadnić ich wycenę.

Dominacja Bitcoin, a co za tym idzie – efekt sieciowy, sprawia, że najlepsza kryptocurna waluta jest jeszcze bardziej atrakcyjna jako długoterminowe posiadanie, powiedział Alden.

Wskaźnik dominacji Bitcoinów

11 maja sieć Bitcoin blockchainów otrzymała trzecią nagrodę blokową w wysokości połowy. Mniej więcej co cztery lata uaktywnia się o połowę, spowalniając produkcję BTC o połowę.

Celem zmniejszenia o połowę jest stopniowe zmniejszanie tempa produkcji BTC, ponieważ Bitcoin zbliża się do maksymalnej podaży wynoszącej 21 milionów. Obniżenie o połowę bloków cięcia nagradza górników o połowę, co prowadzi do ogromnego spadku przychodów górników w krótkim okresie czasu.

Po każdym zmniejszeniu o połowę, Bitcoin historycznie odnotowywał dłuższe wzrosty cen. Poprzednie obniżki cen miały miejsce w latach 2012 i 2016. W tym czasie cena BTC utrzymywała się na poziomie 11 dolarów i 650 dolarów odpowiednio w 2012 i 2016 roku. Obecnie BTC utrzymuje się na poziomie powyżej 9 000 USD, po osiągnięciu rekordowego poziomu 20 000 USD w grudniu 2017 roku. Alden napisał:

„Bitcoin historycznie osiągał bardzo dobre wyniki w ciągu 12-18 miesięcy od uruchomienia i po dwóch pierwszych połowach. Zmniejszenie nowej podaży lub przepływu monet, w obliczu stałego lub rosnącego popytu na monety, niespodziewanie ma tendencję do podnoszenia ceny“.

Cena Bitcoinu z datami obniżki o połowę

Historyczne wyniki Bitcoinu po poprzednich połowach zwiększają prawdopodobieństwo kolejnej długotrwałej tendencji wzrostowej.

Tło podwyższonego poziomu inflacji
W maju 2020 roku, inwestor miliardowego funduszu hedgingowego Paul Tudor Jones chwalił Bitcoina i opisał go jako „wielką spekulację“.

Tudor Jones powiedział, że posiada nieco ponad 1% swojej wartości netto w Bitcoinie. Wyjaśnił, że potencjalna dewaluacja środków pieniężnych wzmacnia propozycję wartości BTC. Powiedział:

„Każdego dnia, kiedy ten Bitcoin przetrwa, zaufanie do niego wzrośnie.“

Podobnie, Alden powiedział, że inne fundusze hedgingowe inwestują lub eksperymentują z Bitcoinem od późna.

„Mniejsze fundusze hedgingowe już kłóciły się z Bitcoinem, a Tudor Jones może być największym inwestorem, jaki do tej pory do niego trafił. Są teraz firmy, które mają usługi ukierunkowane na pozyskanie inwestorów instytucjonalnych na pokładzie Bitcoin, czy to fundusze hedgingowe, emerytury, biura rodzinne, czy firmy RIA“.

Kluczowe wskaźniki, takie jak aktywa pod zarządzaniem (AUM) Grayscale Bitcoin Trust (Btc), wskazują na wzrost aktywności instytucjonalnej na rynku Bitcoin. Dane pokazują, że AUM Btc wynosi obecnie 3,55 mld dolarów, czyli około 500 mln dolarów więcej niż w szczytowym okresie w 2017 roku.

Aktywa Grayscale Bitcoin Trust pod zarządem

Konflikt BTC osiągający stałą podaż na poziomie 21 milionów, byczy trend post-halvingowy, oraz rosnąca aktywność instytucjonalna mogą być korzystne dla długoterminowego trendu cenowego Bitcoin.